۱۳۹۸ دی ۱۳, جمعه

رتبه اول قم در زنان معتاد

به گزارش رادیو فردا-یک مقام مسئول در نهاد ریاست‌جمهوری با اشاره به آمار بالای اعتیاد زنان در قم، اعلام کرد که این شهر مذهبی در آمار «دستگیرشدگان زن به عنوان معتاد در کشور» رتبه اول را دارد.

به گزارش پایگاه خبری «قم فردا»، زهرا جواهریان، معاون هماهنگ‌کننده معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری، روز سه‌شنبه ۱۱ دی، با اشاره به نتایج سرشماری سال ۹۵ به بیان «برخی نکات منفی» درباره‌ وضعیت زنان در قم پرداخت و علاوه بر آمار اعتیاد زنان، به آمار بالای طلاق در این استان نیز اشاره کرد.


به گفته خانم جواهریان، در نسبت طلاق به ازدواج در روستاها، روستاهای قم رتبه اول را دارد، ضمن آن‌که رتبه اول کشور در «زنان بازمانده از تحصیل در مقاطع ابتدایی و متوسطه» نیز به قم اختصاص دارد.

معاون هماهنگی معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری همچنین گفت که «آمار مدیریت زنان استان قم نسبت به مردان وضعیت مناسبی ندارد و رتبه سی‌ویکم در کشور را دارد».

با این حال وی افزود: «این آمار بر اساس سرشماری سال ۹۵ است و در سه سال اخیر تغییرات عمده و خوبی اتفاق افتاده است.»

خانم جواهریان جزئیات بیشتری درباره این تغییرات بیان نکرد.

در سال ۱۳۹۵ نیز مدیر کل ثبت احوال قم اعلام کرده بود که آمار طلاق در قم بالاترین میزان در ایران است و از رشد پنج هزار درصدی مطالبه نفقه در این استان خبر داده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

سهیلا حجاب، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین همچنان در اعتصاب غذا بە سر بردە و از خدمات درمانی محروم می باشد.

برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، با گذشت ٣٤ روز از اعصاب غذای سهیلا حجاب، وکیل و فعال مدنی اهل کرمانشاه در زندان قرچک ورامین، ...