۱۳۹۸ آذر ۲۶, سه‌شنبه

قهرمان موتورکراس بانوان: دیگر انگیزه‌ای برای فعالیت در این رشته ندارم!

قهرمان موتورکراس بانوان می‌گوید: نه تنها امکان اعزام به مسابقات بین‌المللی را نداریم، حتی مسابقات داخلی بانوان نیز برگزار نمی‌شود و کسی اهمیتی به آن نمی‌دهد.

افسانه جباری قهرمان موتورکراس بانوان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: با وجود این که چند سال است قهرمان این رشته هستم و همیشه یکی از دغدغه‌هایم فراهم شدن بسترهای لازم برای اعزام بانوان این رشته به مسابقات بین المللی بود، اما الان شرایط به گونه‌ای است که حتی امکان شرکت در مسابقات داخلی را نیز نداریم به طوری که مسابقات قهرمان کشوری موتور کراس بانوان به بهانه‌های مختلف لغو می‌شود.


وی گفت: از سال ۹۵ تا الان قهرمان موتورکراس بانوان هستم اما هیچ وقت برای قهرمانی پاداشی دریافت نکردم و پاداش ما از سوی فدراسیون تنها در حد یک کاپ و مدال خلاصه شده است. متاسفانه شرایط این رشته در حال حاضر به گونه‌ای است که به دلیل سنگین بودن هزینه‌ها، عدم حمایت از سوی فدراسیون و نبود اسپانسر بسیاری از ورزشکاران آن امکان ادامه فعالیت در موتور کراس را ندارند و هر سال شاهد کاهش تعداد بانوان در این رشته هستیم. فدراسیون نیز فقط افتخارات قهرمانان این رشته را یدک می‌کشد اما هیچ حمایتی از آنها به عمل نمی‌آورد.

جباری تصریح کرد: این وضعیت نه تنها در بانوان بلکه در مردان نیز راضی‌کننده نیست و به خاطر چند برابر شدن هزینه‌ موتور و تجهیزات جانبی آن بسیاری از قهرمانان این رشته دیگر انگیزه‌ای برای ادامه فعالیت ندارند.

قهرمان موتورکراس بانوان در پایان پیرامون این پرسش که آیا از نظر امکانات و پیست هم دچار مشکل هستید یا خیر؟ افزود: هیچ مشکلی از نظر پیست برای اجرای تمرینات نداریم، تنها دغدغه ما سنگین بودن هزینه‌ها و عدم حمایت از سوی مسئولان است به طوری که خود من بعد از سالها فعالیت در این رشته به این نتیجه رسیدم که دیگر انگیزه‌ای برای ادامه فعالیت ندارم و شاید آن را کنار بگذارم.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

سهیلا حجاب، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین همچنان در اعتصاب غذا بە سر بردە و از خدمات درمانی محروم می باشد.

برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، با گذشت ٣٤ روز از اعصاب غذای سهیلا حجاب، وکیل و فعال مدنی اهل کرمانشاه در زندان قرچک ورامین، ...