۱۳۹۹ خرداد ۴, یکشنبه

وضعیت نگران کننده دراویش زندانی | از مرخصی برای کرونا خبری نیست؛ نگه‌داشتن کسری نوری در زندان شیراز به جای تهران

به گزارش صدای آمریکا-کسری نوری یکی از دراویش گنابادی زندانی است که در حال حاضر در زندان عادل‌آباد شیراز دوران محکومیت خود را سپری می‌کند و به رغم پیگیری‌های خانواده‌اش از طریق مراجع قضایی، هنوز هم با مرخصی وی موافقت نشده است.

یکی از دراویش گنابادی که از وضعیت آقای نوری مطلع است،‌ به صدای آمریکا می‌گوید، خانواده کسری نوری حتی برای انتقال وی از زندان عادل‌آباد شیراز به زندان تهران بزرگ (فشافویه) درخواست‌هایی را به مقامات قضایی ارائه دادند
. به تازگی آقای نوری ابلاغیه‌ای در زندان دریافت کرده که در آن اعلام شده است که طی تحقیقات صورت گرفته این درویش زندانی ساکن شیراز است و به همین دلیل محل حبس وی زندان عادل‌آباد خواهد بود؛ این در حالی است که این اظهارنظر مقامات خلاف واقع بوده و خانواده وی ساکن تهران هستند.

کسری نوری و خانواده او معتقدند نگهداری او در زندان عادل‌آباد در آذر ماه سال ۹۸ و عدم انتقال او به تهران، تنها برای اعمال فشار بیشتر بر خانواده این درویش زندانی بوده است. خانواده این زندانی برای هربار ملاقات باید تا شیراز سفر کنند.

کسری نوری که در واقعه گلستان هفتم بازداشت و به زندان منتقل شده بود مرداد ماه سال ۹۷ به ۱۲ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، ۲ سال تبعید به ثلاث باباجانی، ‏۲ سال ممنوع الخروجی، و ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب سیاسی، اجتماعی، و فعالیت رسانه‌ای محکوم شد. حکم قطعی آقای نوری اواخر اسفند ماه همان سال به ایشان ابلاغ شده بود.

این درویش گنابادی در ادامه گفتگوی خود به صدای آمریکا گفت،‌ ۳۴ نفر از دراویش گنابادی که پس از شیوع گسترده ویروس کرونا در زندان‌های ایران به صورت مشروط آزاد شده‌اند در حال حاضر به شهرهای محل تبعید خود که از سوی دادگاه برای آنها انتخاب شده اعزام شده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

سهیلا حجاب، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین همچنان در اعتصاب غذا بە سر بردە و از خدمات درمانی محروم می باشد.

برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، با گذشت ٣٤ روز از اعصاب غذای سهیلا حجاب، وکیل و فعال مدنی اهل کرمانشاه در زندان قرچک ورامین، ...